Тур вихідного дня на Поділлі
У програмі туру:
- Свято-Покровська церква-фортеця XIV-XVIII ст.;
- Палац Орловських;
- Костел Святого Йосипа Обручника;
- оглядова екскурсія по м. Кам’янець-Подільський;
- Бакота та скельний монастир.
Програма туру:
Субота:
06:00 Виїзд з Житомира.
06:00 – 10:30 Переїзд в с. Сутківці.
10:30 – 11:00 Огляд Свято-Покровської церкви-фортеці XIV-XVIII ст.
Високохудожньою та унікальною пам'яткою середньовічної культово-військової архітектури ХV-ХVІ століття не лише на Поділлі, а й в Україні, є Покровська церква-фортеця в селі Сутківці, що на Ярмолинеччині. За своєю архітектурою і планувальною схемою Покровська церква не має аналогів в Україні. Історія цієї будівлі пов'язана з історією місцевого дворянського роду Сутковських, пращур яких Хотько Кроат, виходець із Угорщини, за вірну службу в 1407 році одержав ці землі від великого князя литовського Вітовта.
Покровська церква-фортеця у Сутківцях нині є діючим храмом, вважається унікальним та єдиним взірцем тетраконхового типу українського оборонного сакрального зодчества, еталонним зразком храмового будівництва в Україні, яким найбільше цікавляться та відвідують численні українські та зарубіжні туристи, і належить до пам'яток архітектури національного значення.
11:00 – 11:45 Переїзд в с. Маліївці.
11:45 – 15:00 Огляд палацу Орловських. Обід.
Вважається, що резиденція польських магнатів Орловських могла сперечатись за розкішшю з палацами Франції. А навколишній парк навряд чи поступався уманській “Софіївці”.
Родина Орловських володіла чималими маєтностями на Поділлі. Проте саме у Маліївцях Ян Онуфрій Орловський вирішує облаштувати свою резиденцію. У 1788 році він закладає шикарний палац. Оскільки палац розташовано на косогорі, з парадної сторони він має два поверхи, а з паркової - триповерховий. Палац зведено у стилі Людовіка XVI з місцевого пісковику. Про дату побудови нагадують цифри на фронтоні північного фасаду: "1788".
Справжньою окрасою парку є скеля святого Онуфрія. Скеля висотою у 18 метрів, з неї падає рукотворний водоспад. Вода до вершини скелі подавалася старим дерев'яним водогоном. В радянські часи водогін прогнив. Щоб врятувати його, лікар Малієвецького дитячого санаторію, якій розташований у палаці, Олександра Соколова на отриману премію 400 рублів купила металеві труби, замінима водогін і водоспад почав знову «працювати».
15:00 – 15:30 Переїзд в с. Підлісний Мукарів.
15:30 – 16:30 Огляд костелу Святого Йосипа Обручника. Міні-концерт органної музики
Храм святого Йосипа Обручника - мурований римо-католицький костел, споруджений на кошти парафіян протягом 1859-1872 років, в стилі пізньої неоготики. Ініціатором будівництва був о. Базилій Шах, а освятив костел в 1886 році єпископ Любовідський. На початку ХХ століття у Підлісному Мукарові було понад 400 парафіян. 1933 року храм закрили, проте, відкрили його на часі німецької окупації, у 1941 році. Повторно закрили святиню у 1962 році. Віруючим споруду повернули у 1989 році.
Тут є орган. Він працюючий, періодично його використовують під час служб.
16:30 – 18:00 Переїзд до готелю у Камянці-Подільському. Поселення в готель.
18:00 – 23:00 Вільний час. Вечеря. Відпочинок.
Неділя.
08:00 – 08:45 Сніданок. Виселення з готелю.
09:00 – 12:00 Оглядова пішохідна екскурсія по місту Кам'янець-Подільський.
Завдяки унікальному поєднанню історико-архітектурного, містобудівного спадщини, ландшафту каньйону річки Смотрич, «Старе місто» проголошено державним історико-архітектурним заповідником. Кількість пам'яток архітектури ХІ-ХІХ ст. налічує близько 200 будівель та споруд. Потужні оборонні укріплення «Старого міста», фортеця та фортечний міст, поєднання культових споруд різних релігій залишають неповторне враження. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. Екскурсія: Старе місто, Кафедральний собор, Тріумфальна арка, Домініканський костел, вірменська і російська квартал з їх самобутньою архітектурою, міська Ратуш, Стара фортеця (вежа Кармелюка, боргова яма, діорама штурму фортеці турками, підземелля).
12:00 – 12:30 Обід.
12:30 – 13:30 Переїзд на Бакоту.
13:30 – 17:00 Відвідування унікального куточка природи заповідника - Подільські товтри («Подільська Швейцарія»). Сходження до підніжжя Білої гори і відвідини залишків тисячолітнього християнського храму - церкви скельного чоловічого монастиря Святого Михайла та келій монахів-самітників. Вільний час для насолоди природою та фотосесії серед неймовірних пейзажів Дністра! Круїз на кораблику по Дністру.
17:00 – 23:00 Повернення до Житомира.
У вартість туру входить:
- транспортне обслуговування;
- проживання у однокімнатних номерах для двох або трьох осіб зі зручностями;
- сніданок ;
- супровід групи по всьому маршруту;
- страховка.
У вартість туру не входить:
- витрати на харчування;
- екскурсійне обслуговування - 300 грн.;
- вхідні квитки:
- палац Орловських - 70 грн. дорослі, 50 грн. - діти;
- Відвідування костелу + міні концерт на органі - 50 грн;
- Бакота: 90 грн - дорослі; 45 грн - діти;
- Кам'янець-Подільська фортеця: 100 грн - дорослі; 50 грн - діти.
- прогулянка на кораблику по Бакотській затоці - 300 грн./людина;
- особисті витрати.