українською по-русски

Словечансько-овруцький кряж

320.00 грн.
тривалість: 1 день

Ми пропонуємо відкрити для себе мальовничу частину Житомирщини - Словечансько-Овруцький кряж. Тут на вас чекають унікальні ландшафти, рідкісні рослини та гостинні люди. Також наші гіди відкриють для вас цікаві факти та історії, які залишаться у вашій пам’яті надовго. І Ви обов’язково захочите  повернутися сюди ще.

Програма туру:

06:00 – виїзд із Житомира.

08:15 – прибуття на Словечансько-Овруцький кряж. Там ви зможете побачити:

- осадові породи, які сформувались в прадавні часи, коли на цих територіях ще було Сарматське море. Там ви зможете знайти багато закам’янілостей з відбитками молюсків.

- величезні лісові балки, глибина яких подекуди сягає 70м. Також вони цікаві великою кількістю унікальних рослин.

- священну криничку у с. Сорокопень. Тут ви зможете набрати для себе чистої джерельної води. Тому – не забутьте взяти з собою тару J  

10:00-11:00 –  Після цього ми поснідаємо!

Далі на нашому шляху буде Річка Іллімка, яка протікає між крутих пагорбів Словечансько-Овруцького кряжу. Поєднання полів та порослих лісом балок, що їх пронизують, створюють мальовничі неповторні ландшафти.

Наступною зупинкою буде екскурсія по пасіці та дегустація меду! На території Словечансько-Овруцького кряжу зустрічаються 1283 види рослин. Пасіка в селі Старі Велідники розташована так, що бджоли мають доступ до більшості із них. В кожному із сортів меду знаходиться пилок більш як із 60 видів цілющих трав, що робить його смак неповторним, а лікувально-профілактичні властивості потужними. Неподалік пасіки можна розбити наметовий табір, а також придбати цілющого меду. 

Окрім цього у Старих Велідниках ми відвідаємо:

- Кварцитний кар’єр. Добування рожевих кварцитів було давнім промислом на території кряжу. З часів князювання Володимира вона набула ще більшого масштабу. Рожеві кварцити вивозились звідси для будівництва Києва. Зараз ми можемо спостерігати їх біля підніжжя Софіївського собору або на місці розкопок старого княжого міста.

- Залишки помістя Потоцьких. На території Овруцького повіту, до Жовтневого перевороту проживала одна із гілок знаменитої родини Потоцьких. Від маєтку Потоцьких залишилися фрагменти парку та підвалини будинку

- Піщаний кар’єр. На дні його невеличкі мальовничі озера. Схили кар’єру це зрізи побережжя Сарматського моря, яке омивало береги кряжу 10 млн. років тому.

- Рідкісні рослини Потеребчукової балки. Серед них вид, який вважався зниклим на території Житомирського Полісся – Зозулині черевички (Венерин черевичок), реліктова папороть Гронянка багатороздільна, цінна орхідея - Любка дволиста та багато інших.

Далі ми попрямуємо до озера Плитниця. Там нам відкриються чудові краєвиди. Через насичення води тинітами її вважають цілющою. 

14:30-15:45 - Також на місці озера обладнано рекреаційну зону. Ідеальне місце для обіду!

Після того як ми підкріпились – попрямуємо до Заболоченого лісу. Тут розцвітають чудові болотні кали. У воді причаїлася в очікуванні здобичі хижа рослина пухирник, а поміж мохових шапок різні види комахоїдних росичок. Той хто пройдеться моховим килимом, що гойдається немов водяний матрац, ніколи не розлюбить ці болота.

Результат пошуку зображень за запитом  ÐŸÐ¾Ð²â€™ÑÐ·Ð°Ð½Ðµ зображення

Опісля лісу ми побачимо чудернацьку рекреаційну зону. Столом для якої служить величезний камінь рожевого кварциту! 

І під кінець нашої поїздки ми поринимо у маленьку частину справжнього Сибіру – Урочище Мощаниця - це частина величезного комплексу верхових та перехідних боліт, оточених заболоченими лісами. Він починається в цих місцях і тягнеться на сотні кілометрів на північ. Тут облаштовано зону відпочинку із оглядовими майданчиками, імпровізованим паркінгом, навісом для відпочинку і Священною криницею. Джерела, із яких б’є чиста вода, що самостійно виходить на денну поверхню – це давні об’єкти поклоніння жителів Словечансько-Овруцького кряжу. 

Результат пошуку зображень за запитом  

18:00 - Від’їзд додому.

20:30 - Прибуття в Житомир.

У вартість туру входить:

- проїзд;
- супроводження;
- страхування;
- екскурсійне обслуговування.

Додатково оплачується:

- харчування;
- особисті витрати.

Фото