Замовлення екскурсій по Житомиру за телефоном:
063 729-40-03 або 095 721-07-27

Місця сили на Вінничині

22 жов 2022 (06:00:00)
2000.00 грн.
тривалість: 2 дні/1 ніч;

У програмі туру:

Субота.

06:00  Виїзд з Житомира.

06:00 – 10:30 Переїзд в с. Лядове.

10:30 – 12:30 Екскурсія по Лядовському Усікновенському скельному чоловічому монастирю.

Лядівський Усікновенський скельний чоловічий монастир вважається одним із семи чудес Вінниччини. Він височіє на скельній терасі 90-метрової гори над Дністром, що протікає поблизу с. Лядова Могилів-Подільського району. Це один із найдавніших православних скельних монастирів України: в молитві та покаянні ченці тут служать Господу вже понад тисячу років. А заснував його славнозвісний родоначальник православного чернецтва у Київській Русі преподобний Антоній Печерський. Той, що започаткував і Києво-Печерську лавру.

 

 

12:30 – 13:30 Переїзд до с. Буша.

13:30 – 14:00 Обід.
14:00 – 18:00 Екскурсія по Державному історико-культурному заповіднику «Буша».

Державний історико-культурний заповідник «Буша» - визначна пам’ятка національного масштабу. Вона вражає кожного великою кількістю археологічних пам’яток, легенд і таємниць, що огортають цю місцевість.

Заповідник створено на основі комплексу об’єктів культурної спадщини. На території заповідника знаходяться 2 пам’ятки національного значення: скельний храм ІІ-V-ХVІ ст., підземні ходи та оборонна фортеця ХVІ - ХVІІ ст., міська ратуша ХVІ ст., а також багатошарові поселення трипільської, скіфської, пеньківської та давньоруської культури, середньовічне кладовище, Гайдамацький яр - геологічний пам’ятник та унікальна каньйоноподібна долина.

Символом Буші та її візитною карткою стала кам’яна вежа. Буша увійшла в історію України як одна зі славних віх визвольної війни 1648-1654 років, що проходила під проводом Богдана Хмельницького. На той час це було велике місто Брацлавщини з замками, підземними ходами та баштами. Одна з них зберегла ту епоху для нас і до сьогодні.

 

 

Неділя.

08:00 – 08:45 Сніданок в готелі і виселення з готелю.

09:00 – 11:00 Екскурсія по Гайдамацькому Яру.

Гайдамацькому Яр - це геологічний заповідник , один із 28 на Україні. Його площа досягає 96 га. Гайдамацький яр сповнений неповторної й величавої краси. На глибині 35 м в’ється грайлива мілководна річечка, яка з усіх сторін поросла густим лісом. Ростуть тут тридцятиметрові грабові дерева, широколисті клени, рідкісні породи вільхи та величезна кількість кущів.

Уздовж грайливої Бушанки височать велетенські скелі з пісковику. Одну з них називають “Висячою” або “Завішаною”. Це дивовижна композиція з каменів. Спираючись на два стрімчаки, на висоті 9-10 м зависла десятитонна піщана глиба. Перебуваючи біля підніжжя скелі, дивуєшся – яка сила стримує такий велетенський камінь?

 

 

11:00 – 11:30 Переїзд в урочище Мохната.

11:30 – 13:00 Відвідування печерного комплексу Рахманів.

Тут розташований унікальний печерний комплекс, який є одним із найбільших за площею та кількістю приміщень у басейні Дністра пам'яткою культової та оборонної архітектури, що склалася з давніх часів на території Підністров'я. Він має архітектурну, археологічну та історичну цінність як сакральний християнський, і в більш ранній час - язичницький комплекс, що зберіг свої автентичні риси, зокрема, збереглися петрогліфами та графіті. Тут же можна спостерігати залишки найдавніших кремноземів з часів Мезозойської ери. Можливо це залишки кремнієвої епохи, або залишки дерев, що зазнали окременності, внаслідок певних геологічних процесів.

 

13:00 – 14:00 Обід.

14:00 – 16:00 Переїзд до Немирівського городища.

16:00 16:45 Огляд Немирівського городища.

Одна з найвідоміших пам’яток України того часу — так зване Немирівське скіфське городище, або Великі вали. Воно датоване VІІ–VІ ст. до н. е., являє собою потужну захисну систему площею біля 100 га. Це вали заввишки 9 м і завдовжки по периметру майже 5 км. Річка Мірка ділить городище на дві нерівні частини. Майже в центрі огородженої валом площі, на високому північному березі річки, є особливе внутрішнє укріплення — так зване замчисько.

Територія городища вперше заселена в ІІІ тис. до н. е. племенами трипільської культури. Пізніше на цих теренах з’явилися скіфи-орачі, про яких писав Геродот (VІІ–VІ ст. до н. е.), та слов’янські племена уличів (Х–ХІ ст.).

Вчені встановили, що основний вал насипаний в VІ ст. до н. е. На території городища виявлено житла-землянки, де знайдено чимало виробів з глини, кістки, рогу, бронзи та заліза. На замчиську була культова споруда — так званий «зольник», пов’язаний, вірогідно, з культом домашнього вогнища, та три поховання скіфського часу.

На території Немирівського городища вперше на Поділлі знайдена давньогрецька кераміка, що свідчить про торгові зв’язки місцевих племен з грецькими причорноморськими містами-державами.

 

16:45 – 17:45 Переїзд до Іллінецький кратеру.

17:45 – 18:30 Огляд Іллінецького кратеру.

Іллінецький кратер - це місце падіння метеорита, яке відбулося більше 400 млн. Років тому, але удар був такої сили, що наслідки видно і сьогодні. 

Отже, що ж сталося? Іллінецький кратер виник внаслідок зіткнення космічного тіла масою 40 млн. Тонн і зразковим діаметром 230 - 300 м. З Землею. Таке зіткнення залишило воронку значних розмірів. За підрахунками вчених спочатку кратер мав глибину в районі 800 м., І діаметр близько 7 км. У кратері було зафіксовано підвищений вміст нікелю, кобальту і іридію, що підтвердило теорії вчених про неземне походження цього об'єкта. Ця місцевість несе на собі відбиток подій унікального межпланетарного масштабу, аналогів якому не так вже й багато у всьому світі.

 

 

18:30 – 22:00 Повернення в Житомир.

 

У вартість туру входить:

У вартість туру не входить:

Фото