Літературно-мистецька Житомирщина.

08 лют 2025 (09:00:00)
750.00 грн.
тривалість: 1 день

У програмі туру:

  • Брусилівський історичний музей ім. І.І. Огієнка;
  • Романівський музей-садиба М.Рильського;
  • Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука.

Програма туру:

09:00 Виїзд із Житомира.

09:00  – 10:00 Переїзд до села Брусилів.

10:00  – 11:00 Відвідування Брусилівського історичного музею ім. І.І. Огієнка.

Експозиція музею розміщена в двох залах. Один з них відображає основні етапи життя та громадської діяльності І. Огієнка. В експозиції представлені багаточисленні праці митрополита Іларіона з історії України, історії української церкви, історії української мови, які були видані в Канаді у 1950-1970 рр.; примірник лондонського видання Біблії 1962 року в перекладі митрополита Іларіона з дарчим написом дочці Лесі; фотографії І. Огієнка; родинна шафа - придане жінки Івана Огієнка; інтер'єр української хати Київської губернії початку ХХ ст., яка допомагає відтворити обстановку, в якій жив наш знаменитий земляк.
В другому залі експозиції представлені матеріали, які розповідають про історію Брусилівського району і містечка Брусилів. В музеї експонуються колекція монет солідів (перша пол. ХVІ ст.), яка знайдена на території краю; примірник "Євангелія" 1753 р., інструменти та вироби брусилівських ремісників, предмети побуту; сільськогосподарські знаряддя праці, традиційний український чоловічий та жіночий одяг; фотографії, документи, книги відомих людей Брусилівщини.

 

 

11:00  – 12:00 Переїзд до села Романівка.

12:00  – 13:00 Відвідування Романівського музею-садиби М.Рильського.

Літературно-меморіальний музей, присвячений життю і творчості видатного українського поета-лірика Максима Тадейовича Рильського, розташований у селі Романівці Попільнянського району Житомирської області; культурно-просвітній і туристичний осередок району. Діє на правах відділення-філії Житомирського краєзнавчого музею.Літературна експозиція розміщена у 4-х залах меморіального приміщення, яке належало сім'ї поета, де пізніше була відкрита сільська школа, в якій вчителював М.Т.Рильський у 1918-1919 рр. Музейна кімната при школі була відкрита у 1965 році. Після переселення школи у спеціально побудовано приміщення почалось створення літературно-меморіальної експозиції В експозиції музею - матеріали про батьків та родину поета, експонати, що пов\'язані з життям М.Т.Рильського в Романівці, а також численні документи, книги, фотографії, особисті речі, які розповідають про творчий шлях, громадську діяльність, захоплення видатного українського поета та про життєві долі багатьох талановитих людей так чи інакше пов'язаних з родиною Рильських. 

 

13:00  – 14:00 Переїзд до села Ходорків.

14:00 – 15:00 Обід.

15:00 – 16:00 Переїзд до села Кмитів.

16:00 – 17:00 Відвідування Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука.

Художній музей у селі Кмитові носить ім'я свого засновника — Йосипа Дмитровича Буханчука.Просторі зали музею, яскраве денне освітлення, що ллється зі світових ліхтарів даху приміщення – зачаровують і допомагають зустрічі з дивовижним світом мистецтва. Тут все дихає гармонією та красою. З року в рік колекція музею поповнюється за рахунок нових надходжень українських майстрів. 

Нині вона нараховує понад 3000 експонатів.Музей знайомить з творчістю художників різних поколінь. Поряд з роботами видатних майстрів, чиї імена ввійшли в історію радянської культури, демонструються твори талановитих митців молодшого покоління. Гордістю музею стали роботи живописців: Є. Мойсеєнка, С. Чуйкова, В. Орешнікова, Ю. Кугача, А. Осипова, Ю. Подляського, В. Коненка, Д. Налбандяна, В. Рейхета, О. Шовкуненка, М. Глущенка, Т. Яблонської, графіків: Г. Верейського, В. Рудакова, Л. Сойфертіса, М. Дерегуса, В. Касіяна, А. Кокоріна, А. Гончарова, скульпторів: К. Білашової, Л. Буківського, В. Горєвого, А. Куща та ін.Музейне зібрання дає можливість також ознайомитись з оригінальними творами представників різних національних шкіл мистецтва.700 творів живопису, графіки, скульптури декоративно-ужиткового мистецтва склали постійну експозицію, яка розгорнута в семи залах на площі 1500 кв.м. Крім цього, постійно у трьох виставкових залах музею працюють нові тематичні експозиції.Наукові співробітники музею проводять екскурсії, читають лекції на теми образотворчого мистецтва, а також організовують пересувні художні виставки.Музей надає експозиційну площу для персональних виставок художникам, скульпторам, майстрам декоративно-ужиткового мистецтва.Кмитівський музей є справжньою перлиною не лише села, а й області. Кожен, хто огляне його експозицію, отримає естетичну насолоду й емоційний заряд.

 17:00 - 17:30 Повернення до Житомира.

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • страховка.

У вартість туру не входить:

  • екскурсійне обслуговування - 100 грн.;
  • витрати на харчування;
  • вхідні квитки (дорослий/дитина): Брусилівський історичнтй музей ім. І.І. Огієнка. - 60 грн./50 грн., Романівський музей-садиба М.Рильського - 30 грн., Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука - 60 грн./50 грн.

* Для вдалого відпочинку ТА "Патріот" рекомендує взяти з собою теплий одяг, зручне взуття, документ, який засвідчує особу та обов'язково гарний настрій 

* Туристична агенція залишає за собою право змінювати кількість, порядок та час екскурсій, або замінити їх на рівноцінні. 

* Туристична агенція не несе відповідальності за можливі затримки в дорозі та погодні умови.