Легенди і таємниці Словечансько-Овруцького кряжу

1000.00 грн.
тривалість: 1д.

У програмі туру:

 • Свято-Василівський собор;
 • Свято-Преображенський собор;
 • Горст кам’яного щита та водоспад с. Клинець;
 • Найглибши рови та яри кряжу;
 • «Відьмова гора» та кургани в с. Шоломки;
 • Бондарівські та Норинські кургани;
 • Острів кохання;
 • Рекреаційний пункт «Гаряче каміння»;
 • Норинський гранітний кар'єр;
 • Зелена садиба "Дальній кордон".

Програма туру: 

06:00 – 06:30 Збір групи. Виїзд з міста Житомир.

09:00  Прибуття до м. Овруч. Огляд Свято-Василівського собору, Спасо-Преображенського собору, місце поховання князя Олега.

Свято-Василівський собор у Овручі – це один із найстаріших храмів України. Його вік сягає понад тисячу років, а історія розпочалась ще з часів Київської Русі за Володимира Святославовича. Мурований собор святого Василя було споруджено в Овручі близько 1190 року князем Рюриком Ростиславичем. Він став палацовим храмом князя Рюрика Ростиславовича (у хрещенні Василія). Проектантом культової  церкви у Овручі споруди, імовірно, був придворний архітектор князя Петро Милоніг.  Нова кам'яна церква Святого Василія у народі прозвали "Золотоверхою" (спочатку її вінчав позолочений купол).

Замкова гора стала свідком не однієї історичної будови. На місці Спасо-Преображенского собора в 1678 році був побудований єзуїтський колегіум і костел. Коли в 1773 році орден єзуїтів закрився, то костел перейшов до ордену уніатських монахів-базіліан. Однак, в 1832 році будівля стала міським православним собором. Вона діяла протягом цілого століття після чого в 1937 році була практично знищена, від неї залишився тільки фундамент.
1990 рік є початком зведення знаменитого Спасо-Преображенського кафедрального собора, який щодня відвідує не один десяток людей.

 

   

Екскурсія по Словечансько-Овруцькому кряжу. 

Словечансько-Овруцький кряж – місцина, що вважається унікальною не лише в Україні, а й у Європі. Знаходиться пам’ятка природи на Житомирщині та займає величезну територію (довжина кряжу складає 60 км). Кряж є унікальним за характером рослинності й центром реліктових видів Полісся. На його схилах ростуть широколистяні та хвойні ліси, поширені реліктові рослини: дуб скельний, сосна Фоміна, рододендрон жовтий, азалії тощо. Все це на вкритих плющем галявинах.

с. Клинець - подорож по низинам кряжу до кам’яного щита та водопаду, який пробивається крізь щільну кам’яну породу. Поблизу с. Клинець було знайдено фрагменти бивнів і зуб мамонта, а також частина тазової кістки шерстистого носорога (с. Довгиничі, 1954 рік). А попередньо до цього ще було  знайдено кусок бивня мамонта с насічками на его поверхні. Розташовано останній вітряк велетень, який чекає реконструкції.

    

с. Шоломки - відьмова гора та курганна група на старому кладовищі (Х - ХІІ ст.). Біля восьми тисяч років тому вся ця місцевість була густо вкрита пралісами, де водилось безліч звіра - від велетнів мамонтів і шерстистих носорогів до диких вепрів і вовків. Виявлені стоянки пізнього палеоліту дали археологам численну кількість експонатів: кремінні сокири, ножевидні пластини, наконечники стріл і навіть залишки грубої кераміки, масивні нуклеуси, мікролітичні вкладки кам’яних розщепів до знарядь лову, різці тощо. Містичні легенди пов"язані із горою, де колись було розташовано село. Не залишить байдужими інформація про кургани, які частково були досліджені. 

 

с. Папірня. Рекреаційна зона «Гарячі камені» - довгожителі стверджують, що каміння «росте із землі». Кажуть, що зимою, сніг, який на них випадає, швидко тане, а влітку – вони гарячі. Приклавши долоню до цих каменів ви відчуєте віковічну енергію землі.

  

с. Норинськ. Про любов простого парубка та богині розкаже "Острів кохання", огляд курганної групи 10 ст. та Норинського гранітного кар'єру.

  

Зелена садиба "Дальній кордон". Огляд ферми екзотичних птахів. Вечеря.

 

19:00 – 22:00 Повернення до м. Житомир. 

У вартість туру входить:

 • транспортне обслуговування;
 • страховка.

У вартість не входить:

 • екскурсійне обслуговування – 100 грн.;
 • витрати на харчування.

 

 

* Для вдалого відпочинку ТА "Патріот" рекомендує взяти з собою теплий одяг, зручне взуття, документ, який засвідчує особу та обов'язково гарний настрій 

* Туристична агенція залишає за собою право змінювати кількість, порядок та час екскурсій, або замінити їх на рівноцінні. 

 

* Туристична агенція не несе відповідальності за можливі затримки в дорозі та погодні умови.

Фото