Корець - Олика - Пересопниця

15 бер 2025 (06:30:00)
1100.00 грн.
тривалість: 1 день

У програмі:

  • Огляд Корицького замку;
  • Екскурсія Олицьким замком;
  • Огляд Колегіального костелу Святої Трійці;
  • Екскурсія по Культурно-археологічному центру "Пересопниця".

Програма туру:

06:30 Виїзд із Житомира.

06:30 - 08:30 Переїзд до Корця.

08:30 – 09:00 Огляд Корецького замку.

У 1386 році князь Федір Острозький спорудив на цьому місці дерев'яний замок. Пізніше  у XVI ст.  волинський воєвода Богуш Корецький обклав замок  кам'яними мурами.

Ці мури склали основу пізньобарокової резиденції, побудованої в стилі palazzo in fortezza (палац у фортеці). Такі архітектурні рішення поєднували оборонні риси (рови, перебудовані вежі), що лишилися у спадок від середньовічних замків, зі світським характером будівель.

Нова Корецька резиденція мала в'їзну браму з годинниковою вежею. До неї вів чотирьохарочний кам'яний міст, який спорудили над глибоким ровом, що колись захищав підступи до мурів замку. Квадратна вежа складалася з трьох ярусів, в одному з яких були куранти.

Замковий комплекс у Корці складався з трьох крил та одноповерхового палацу, що не мав аналогів на Волині. Він містив вестибюль та високу залу для балів, освітлену високими - від підлоги до стелі - вікнами.

У 1832 році в замку відбулась пожежа, яка охопила всю будівлю. В наш час від Корецького  замкового комплексу залишилася лише надбрамна вежа та залишки двоповерхових будівель,  які до неї примикають .

 

09:00 – 11:00 Переїзд до селища Олика.

11:00 – 12:30 Екскурсія по Олицькому замку.

Олицький замок Радзивілів - це замок у Волинській області з більш ніж 500-річною історією. Засновником замку вважається князь Микола Радзивілл Чорний.

Олицький замок був заснований в 1558 р. Миколою Радзивіллом Чорним – одним із найвидатніших представників роду, який отримав титул «князя на Олиці». Замок був одним із перших укріплень бастіонного типу на Волині. У плані він представляв чотирикутник з бастіонами по кутах та був додатково оточений водоймами.

Майже на сто років замок став резиденцією роду Радзивіллів. Довершив його будівництво у першій половині XVII ст. Альбрехт Станіслав Радзивілл, за панування якого Олика досягнула піку свого розквіту. А після його смерті Олика перейшла до несвізької гілки роду та втратила статус постійної резиденції Радзивіллів.

З часом замок втратив свою оборонну здатність і у XVIII ст. був перебудований у палацовий комплекс та набув сучасного вигляду. 

 

12:40 – 13:00 Огляд Колегіального костелу Святої Трійці.

Це найгарніший римо-католицький храм на Волині. Ще у 1588 році на  цьому місці був збудований храм. Це була дерев’яна церква. Костел був збудований у 1635-40 роках. Кошти жертвував Альбрехт Станіслав Радзивілл. Проєкт розроблювали Бенедетто Моллі та Джованні Маліверна.

У 1640 році костел був освячений Луцьким єпископом Анджеєм Гембицьким.

У 1638 році біля костелу була заснована колегія та духовна академія. Вона проіснувала до 1945 року.

У 2013 році були розпочаті відновлювальні роботи костелу за польські кошти. У великі свята у костелі можна почути меси.

 

13:00 – 14:00 Обід.

14:00 – 14:30 Переїзд до села Пересопниця.
14:30 – 16:30 Екскурсія по Культурно-археологічному центру "Пересопниця".

Ви бачили книги, які вважають шедеврами? Одну з таких створили на Рівненщині. Її написали від руки 4 століття тому. Вона була небаченої краси і коштувала, як ціле містечко. Мова йде про знамените Пересопницьке Євангеліє – перший переклад Святого Письма тогочасною народною мовою. Тепер президенти України приймають присягу саме на цій книзі. Дізнатися найцікавіше про Першокнигу ви можете в культурно-археологічному центрі «Пересопниця»

Культурно-археологічний центр "Пересопниця" складається з:

  • археологічного музею;
  • музею української Першокниги Пересопницького Євангелія;
  • музею-скансен “Княже місто”.

     

16:30 – 20:00 Повернення до Житомира.

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • супровід;
  • страховка.

У вартість туру не входить:

  • екскурійне обслуговування - 150 грн.;
  • вхідні квитки: КАЦ "Пересопниця": 50 грн - дорослі, 20 грн - діти; Олицький замок: 40 грн - дорослі, 20 грн - діти;.
  • харчування та особисті витрати.

Фото