українською по-русски

В гості до "Шевченка" та музей Переяслав

600.00 грн.
тривалість: 1 день

Маршрут туру:  
Житомир – Канів – Переяслав-Хмельницький – Житомир

У програмі туру:

Субота.

06:00 – 10:45 Приїзд в м.Канів. Відвідування Шевченківського національного заповідника.

Пам’ятки на території заповідника:

На Чернечій горі розташовано могилу Т.Г. Шевченка, над якою з 1939 року височіє бронзовий пам’ятник роботи скульптора Матвія Манізера.

Картинки по запросу могила шевченка

Музейна колекція Заповідника нараховує понад 20 тисяч унікальних пам'яток, окрасою яких є меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його творів, високохудожні твори українських та зарубіжних митців, шедеври народної художньої творчості, цінні архівні документи, фото- і кіноматеріали, аудіо- та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів.

Картинки по запросу музей шевченка

На території заповідника функціонує перший музей, присвячений життю і творчості Тараса Шевченка — Тарасова світлиця. Народний музей започаткований Василем Гнилосировим наприкінці XIX століття у вигляді шевченківської хати. У 1930-х роках через початок спорудження нової будівлі для музею імені Тараса Шевченка хату, у якій містилась Тарасова світлиця, було вирішено розібрати. Відкриття оновленої Тарасової світлиці відбулося 3 серпня 1991 року. Нову хату було встановлено біля могили Івана Ядловського через неможливість її встановлення на попередньому місці.

Картинки по запросу Тарасова светлица

13:00 – 13:30 Обід в кафе (за власні кошти).

11:50 – 12:20 Переїзд в м. Переяслав-Хмельницький, який називають містом музеїв.
13:30 – 15:00 Екскурсія музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

В музеї представлено як українське село Середньої Наддніпрянщини кінця ХІХ — початку ХХ століть, так і будівлі та стоянки від часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі. На території 30 гектарів розміщено 13 тематичних музеїв, які є органічним продовженням музею-села. Музей ознайомлює з народною культурою, архітектурою та творчістю, звичаями та обрядами українців Середньої Наддніпрянщини. До уваги відвідувачів 122 пам'ятки народної архітектури, понад 30 тисяч пам'яток матеріальної і духовної культури.

Об'єкти музею

На території музею розташовано 185 об'єктів, з них 104 пам'ятки народної архітектури XVII-XIX ст., в тому числі 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 23 різноманітні робітні та майстерні, більш ніж 20 тисяч творів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України. Прикрасою музею є два рукотворні ставки, дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів, дбайливо доглянуті двори та городи.

Картинки по запросу музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

15:00 – 17:30 Вільний час.
17:30 – 21:30 Повернення в Житомир.

У вартість туру входить:

- транспортне обслуговування;
- супровід;
- страховка.

У вартість туру не входить:

- послуги екскурсоводів - 50 грн;
- вхідні квитки: (Шевченківський національний заповідник: 25 грн.-діти, студенти, пенсіонери; 50 грн. - дорослий), (Музей народної архітектури та побуту: 15 грн. - дитячий; 30 грн.- дорослий);
- особисті витрати;

- харчування.


Фото