Острів Хортиця-Запоріжжя-Дніпро-Петриківка

0.00 грн.
тривалість: 2 дні/1 ніч

У програмі туру:

 • Екскурсія по національному заповіднику “Хортиця”;
 • Виступ Запорізьких січових козаків;
 • Оглядова екскурсія по Запоріжжю;
 • Музей ретро-автомобілей «ФАЕТОН»;
 • Прогулянка на річковому трамвайчику по Дніпру;
 • Оглядова екскурсія по Дніпру;
 • Екскурсія по Центру народного мистецтва “Петриківка” та по селу Петриківка.

П’ятниця

20:00 Виїзд із Житомира.

Субота

07:00 Прибуття до Запоріжжя.

07:00 – 09:00 Екскурсія "Запоріжжя - крізь століття".

Починаємо нашу мандрівку в старому повітовому місті Олександрівськ, якому пощастило... пощастило з богатими та знаменитими сусідами, такими як Василій Попов, граф Канкрин та ін. Адже завдяки їм Придніпровська Залізна дорога пройшла саме через Олександрівськ, а не навколо нього, що дало значний поштовх в його розвитку. А що було після? А після життя забурлило: Олександр Цфасман, Леонід Утьосов, Нестор Махно, Поліна Жемчужина та інші знамениті люди залишили тут свій відбиток. Пройдемо по старій базарні площі, побачимо Свято-Покровський собор (перший і головний храм міста), театр ім.Магара, дізнаємося історія минулих днів. Далі переїзджаємо в Нове Запоріжжя - місто величних будівель, широких проспектів, буйство Сталинського ампіра, кращих в Україні фонтанів, незвичайних пам'ятників і романтичних історій. Це місто робочих, місто легенд, місто металургів, місто оспіване у фільмі "Весна на Зарічній вулиці" і відоме далеко за межами України. Проїдемо по головному проспекту, загадаємо бажання у Фонтана Життя, пройдемо по Бульвару Шевченко, послухаємо мелодію "Годинника кохання". Яке сучасне Запоріжжя? побачимо під час екскурсії.

 

 

09:30 – 10:45 Екскурсія по національному заповіднику “Хортиця” - Запорізька Січ.

Так хто ж такі були запорозькі козаки? Розбійники або степові лицарі? Чому кошового при вступі на “посаду” посипали землею? Хто такі гречкосії та навіщо вони приручали видр? На нашій екскурсії вас чекає багато цікавих фактів та відкриттів. Наша січ – це узагальнений образ  столиці Вольностей Війська Запорозького Низового. До вашої уваги представлені  житло та господарські будівлі козаків, побут та звичаї запорожців.   Як дорослі, так і діти відкриють для себе щось нове та цікаве з історії нашого краю. І тільки тут ви відчуєте дух козацької доби. Байдужим не залишиться ніхто!

 

11:00 – 12:00 Виступ Запорізьких січових козаків на острові Хортиця.

На виступах Січових козаків ви дізнаєтеся багато цікавого про відважних воїнів, які захищали свою рідну землю - про легендарних запорозьких козаків. Тут ви побачите унікальну козацьку зброю, історія якої налічує сотні років, дізнаєтеся про призначення елементів екіпіровки і озброєння, які використовують козаки в бою, і побачите їх застосування на практиці. У вас буде унікальна можливість не тільки наживо побачити всі тонкощі майстерності козацького бою, але й взяти участь в інтерактивних дійствах, і оцінити неймовірні вміння козаків на собі, якщо, звичайно, у вас вистачить сміливості!

 

12:00 – 13:00 Обід в Корчмі на острові Хортиця.

13:30  16:00 Поселення в готель. Відпочинок.

16:30 – 18:00 Відвідування Музею ретро-автомобілей «ФАЕТОН».

Музей входить в 20-ку найбільших технічних музеїв Європи. У 2013 році він був визнаний, як найбільше зібрання ретро-техніки і занесений в Книгу Рекордів України. Сьогодні це понад 200 одиниць техніки. У музеї представлені не тільки автомобілі, також тут можна побачити колекцію зброї, велосипеди, мотоцикли і навіть літак з танком!

 

 

18:00 – 19:00 Вечеря.

19:30 – 21:00 Прогулянка на річковому трамвайчику по Дніпру.

Насолодитися красою острова Хортиця можна не тільки приїхавши на острів. Під час екскурсії навколо острова відкриваються прекрасні види на знамениті мости, Дніпрогес і сам острів. Під час прогулянки можна отримати величезний заряд позитивних емоцій та дізнатися цікаві факти з історії Хортиці та Запоріжжя. Туристи та мешканці міста зможуть помилуватися чудовими видами на скелі та ландшафти острова. А проходження через шлюз із перепадом рівня води в 38 метрів додасть прогулянці елементи екстремальної мандрівки. На теплоході передбачена екскурсійна програма під час якої з палуби можна не тільки побачити цікаві місця, але й почути захопливі історії та легенди про Запоріжжя, козацтво, будівництво Дніпрогесу, природу краю. 

  

Неділя

08:00 – 08:30 Сніданок. Виселення з готелю.

08:30 – 10:00 Переїзд у місто Дніпро.

10:00 – 13:00 Оглядова екскурсія по Дніпру.

Вас вітає унікальне місто Дніпро на Дніпрі! Дніпро - це не тільки промисловий та космічний центр України. Дніпро - це місто сучасних хмарочосів та бульварів, поряд з якими розташовані історичні будівлі старого міста, заснованого імператрицею Катериною II та Григорієм Потьомкіним на славетних козацьких землях. Тут знаходиться найбільший у світі єврейський центр «Менора» та найдовша у Європі набережна. Унікальні мости, цікаві будівлі, а головне - наша могутня та велична річка Дніпро! Легендарне «місце сили» - Монастирський острів з найбільшим в Україні штучним водоспадом «Поріг ревучий» та найбільшим пам’ятником Т.Г.Шевченко. Дніпро вражає та закохує у себе назавжди!

 

 

13:00 – 14:00 Обід.

14:00 – 15:00 Переїзд до села Петриківка.

15:00 – 17:00 Екскурсія по Центру народного мистецтва “Петриківка” та по селу Петриківка.

Мальовниче село Петриківка Дніпропетровської області, широко відомий у світі осередок Українського народного декоративного розпису, історичне коріння якого походить від древніх традицій настінних розписів, що сягають у глибину тисячоліть, аж до часів появи праматері української архітектури – білої селянської хати-„мазанки”. Ці орнаменти несли глибоку космогонічну символіку та особливе магічне значення своєрідного оберегу, що як і народна пісня зцілює та оберігає душу людини. 

Центр народного мистецтва “Петриківка” – сучасний провідний творчий колектив історичного осередку народного мистецтва петриківського розпису. В його складі працюють відомі майстри, серед них 2 народних художники України, 25 членів Національної Спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва, 7 заслужених майстрів народної творчості, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Майстри створюють унікальні твори та авторські серії робіт в різноманітних техніках та матеріалах.

У центрі постійно діє виставкова зала, відкриті для відвідувачів художні майстерні, проводяться екскурсії для дітей та дорослих, а також проводяться майстер-класи для дітей та дорослих, де можна доторкнутися до світлої спадщини народного мистецтва.

 

17:00 – 18:00 Вечеря.

18:00 – 02:00 Повернення до Житомира.

У вартість туру входить:

 • проїзд;
 • проживання в готелі;
 • страхування.

У вартість туру не входить:

 • послуги екскурсоводів та супроводу - 200 грн;
 • харчування;
 • вхідні квитки дорослі/дитячі, пенсіонери /студенти:

  - національний заповідник Хортиця – 60 грн./30 грн./30 грн.
  - виступ Запорізьких січових козаків - 100 грн./60 грн./60 грн.
  - Музей ретро-автомобілей «ФАЕТОН» - 100 грн./70 грн./70 грн.
  - річковий трамвайчик - 180 грн./180 грн./160 грн.
  - центр народного мистецтва “Петриківка” - 25 грн./20 грн./20 грн.

Фото