Маєтки і костели Житомирщини - 2

15 бер 2025 (08:00:00)
750.00 грн.
тривалість: 1д.

У програмі туру:

  • народний музей Кодні;
  • меморіалу пам’яті гайдамаків;
  • храм Різдва Пресвятої Богородиці;
  • костел Святої Клари ;
  • музей Оноре де Бальзака;;
  • палац Ганських.

Програма туру:

08:00 Виїзд з Житомира.

08:00 – 08:30 Переїзд до села Кодня.

08:30 – 10:00 Відвідування народного музею Коднімеморіалу пам’яті гайдамаківхраму Різдва Пресвятої Богородиці

Містечко із назвою Коденград, попередник Кодні, згадується у письмових документах під 1301 роком. До кінця 18 століття ним володіли Тишкевичі і Сапеги. В 19 столітті власниками села були Коженьовські – можливо, родичі видатного англійського письменника, польського походження Джозефа Конрада (Юзефа Коженьовського). Міхал Коженьовський збудував у Кодні класицистичну муровану церкву Різдва Богородиці (1841 р.), яка нині є єдиною архітектурною пам’яткою Кодні.

У 1768 році, після жахливої зради гайдамаків російськими «братами», передані полякам, схоплені москалями повстанці, були привезені у містечко (нині село) Кодня. Почалася масова розправа. Поляки демонстрували нелюдську жорстокість. Тільки тим, хто підозрювався у допомозі гайдамакам, відрубали праву руку й ліву ногу – мітили, а найчастіше, після жорстоких тортур гайдамаків четвертували, садили на палю, вішали, обезголовлювали.

   

10:00 – 11:00 Переїзд до села Городківка.

11:00 – 11:30 Огляд костелу Святої Клари.

Село Городківка Андрушівського району Житомирської області, колишній Халаїмгородок, що стоїть на правому березі річки Гуйви. Городківка відома тим, що тут стоїть один з найкрасивіших, єдиний в Україні неоготичний костел Святої Клари.

Згідно з заповітом Клари Івановської, костел на її честь намагалися спорудити з 50-х років 19 ст., однак російська влада не давала родичам відповідного дозволу, й костел постав лише 1913 року.
Костел Святої Клари в Городківці поєднує в собі елементи романського стилю й готики, має дивовижну башту-дзвіницю та унікальні, дуже масивні ковані двері.

Спорудили костел Св. Клари польські майстри на чолі з архітектором Яблонським. Після встановлення Радянської влади, католицька церква та ксьондзи Городківки зазнали репресій і у 1935 році Халаїмська парафія Святої Клари припинила своє існування. 

 

11:30 – 12:30 Переїзд до села Верхівня.

12:30  13:00 Обід.

13:00 – 15:00 Відвідування музею Оноре де Бальзака у колишньому палаці Ганських.

Париж, парижанки... Про це мріє чи не кожен турист. А ось великий француз, ім'я якого знають у всьому світі – Оноре де Бальзак, великий романіст, який написав багато книжок про кохання, про жінок, знайшов свою любов в Україні, на Житомирщині, в с. Верхівня Ружинського повіту.

«Я побачив малий Лувр, грецьку святиню, позолочену сідаючим сонцем», – такими були перші враження Бальзака від маєтку графині Ганської. «Просто важко собі уявити, які тут простори, яка родюча тут земля, яку ніколи не удобрюють і на якій щороку сіють пшеницю» – згодом написав він сестрі Лорі Сюрвіль. Свою сторінку в історії Бердичева Оноре де Бальзак залишив у 1850 році в костьолі св. Варвари взявши шлюб з Евеліною Ганською. Після одруження Бальзак написав: "Я одружився на єдиній жінці, яку кохав, яку кохаю ще більше, ніж раніше, і кохатиму до самої смерті…"

 

 

15:00 – 16:00 Переїзд до Бердичева.

16:00 – 16:30 Огляд костелу Святої Варвари.

Костел Святої Варвари  це парафіяльний католицький храм у місті Бердичеві, що на Житомирщині. Заснований у середині 18 століття, є визначною архітектурною й історичною пам'яткою міста, області та держави. Саме тут вінчалися французький письменник Оноре де Бальзак та графиня Евеліна Ганська у березні 1850 року. Про це нагадує меморіальна дошка, встановлена на центральному фасаді святині, та пам’ятник письменнику.

  

16:30 – 18:00 Повернення до Житомира.

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • страховка.

У вартість туру не входить:

  • екскурсійне обслуговування - 100 грн.;
  • народний музей Кодні – благодійний внесок 20 грн;
  • церква Різдва Пресвятої Богородиці – благодійний внесок 20 грн;
  • костел Святої Клари – благодійний внесок 20 грн;
  • музей Оноре де Бальзака - 60 грн. - дорослі, 50 грн. – діти;
  • витрати на харчування.

Фото