Дениші-Тригір’я

0.00 грн.
тривалість: 3 години

У програмі туру:

  • Преображенський Тригірський чоловічий монастир.

  • Скеледром.
  • Дамба на Тетереві.
  • Дуб-Велетень (600 років).
  • Залишки палацу Терещенків.

Програма туру:

10:00 Виїзд із Житомира.

с. Дениші.

Село відоме під назвою Дунаєць з XVIII ст. Слов'янські поселення VI - VII ст. Батьківщина геолога, академіка Володимира Гавриловича Бондарчука, який був повоєнний час ректором Київського університету ім. Т.Г. Шевченка.

Старий шлях на Тригір'я. Дуб-велетень.

Вік дуба 600 років. Споконвічний свідок історії, що бачив козаків Богдана Хмельницького, гайдамацькі загони. Висота більше 33 м. Пам'ятка природи державного значення. Місце залізоробної фабрики братів Дуриліних. У тамтешньому лісі, на чаруючих крутосхилах Тетерева, які здавен охрестили "Поліською швейцарією", залюбки відпочивали Олександр Купрін, Іван Кочерга, Арсеній Тарковський.

Скеледром у селі Дениші, що за 20 кілометрів від Житомира, давно закріпив за собою реноме спортивного об’єкта, де тренуються альпіністи та скелелази. Неабиякої популярності йому додав той факт, що саме тут нещодавно знімали українсько-словацький серіал «Слов’яни», локації якого облаштували прямісінько під скелею.

Скелясті береги річки Тетерів у Денишах полюбляють не тільки екстремали, але й ті, хто шукає романтику і відпочинок на лоні природи подалі від міського шуму. Крім того, село відоме своїм однойменним санаторієм, де пацієнтів лікують радонові ванни та довколишня краса, адже цю місцевість доволі часто називають «поліською Швейцарією».

 

с. Тригір'я. Преображенський Тригірський чоловічий монастир.

Володіння дідичів Вороничів. Чоловічий монастир. Перша згадка датується 1613. Під його стінами боронилися полки козака К. Косинського, Івана Гонти. Недарма одне з урочищ під Денишами носить назву "Гонта". Тут знімався кінофільм "Олеся" за відомою одноіменною повістю Олександра Купріна.

У монастиря довга і насичена історія існування. На початку XVIII століття він потрапив під юрисдикцію уніатської церкви, а в 1839 році був повернений в лоно православ’я. Будівництво стародавньої будівлі проходило під керівництвом князя Володимира Житомирського. Головною святинею монастиря є всіма шанована чудотворна ікона Тригірської Божої Матері, що відноситься по стилю письма до XVIII століття. За переказами, вона з’явилася в джерелі поблизу монастиря. Від церковної огорожі погляду мандрівників відкривається небувалої краси панорама. Звідси видно краєвиди каньйону, величезне водосховище, скелясте узбережжя, покрите деревами різної породи.

 

с. Дениші. Залишки палацу Терещенків.

З кінця ХІХ ст. належало родині відомих українських промисловців і меценатів Терещенків. Залишки палацу Терещенків, побудованого для Надії Федорівни Муравйової-Апостол у 1911 за проектом архітектора Павла Голландського. Окрема тема цікавої розповіді про родину Апостолів (гетьман України), Муравйових (видатний українсько-російський рід) та Федора Терещенка. Палац - місце зустрічей численних нащадків Артемія Терещенка.

   

11:30 - 12:00 Повернення до Житомира.

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • страховка.

У вартість туру не входить:

  • екскурсійне обслуговування - 50 грн.;
  • витрати на харчування.

Фото