Голубе озеро
У програмі туру:
- Парк "Древлянський";
- Коростенський краєзнавчий музей;
- База відпочинку "Голубе озеро";
- Свято-Василівський собор.
Програма туру:
Субота.
08:00 Виїзд з Житомира.
08:00 – 10:00 Переїзд до міста Коростень.
10:00 – 12:00 Оглядова екскурсія Коростенем, під час котрої ми відвідуємо основні візитівки колишньої «столиці древлян»:
- Мальовничий парк "Древлянський".
Парк «Древлянський» – справжня перлина Коростеня та неймовірно гарне місце, яке вражає своєю красою. Древлянський парк лежить на обох скелястих берегах річки Уж та має загальну площу орієнтовно 8 га. Крім неповторної природи на території парку є альтанки, містки, фонтани, унікальний військовий музей «Скеля» та багато пам’ятників. Через зовнішню схожість його порівнюють зі знаменитим уманським дендропарком «Софіївка», але на відміну від неї, усі ландшафти тут мають природне походження.
Тут встановлені пам'ятники княгині Ользі, князю Малу, Миколі Островському, пам'ятник Добрині Микитовичу, пам'ятник древлянській княжні Малуші, дружини князя Святослава з малолітнім сином Володимиром, полеглим у війні афганцям, а також пам'ятник деруну.
- Коростенський краєзнавчий музей.
Тут представлена історія розвитку краю з найдавніших часів на основі результатів археологічних досліджень, проведених у 1990-х роках. Найціннішими експонатами є зразки мінералів, зброя XIII-XIX століть, знаряддя праці поліщуків, предмети народного декоративно-ужиткового мистецтва. Особливе місце в експозиції займає полотно-діорама "Княгиня Ольга біля стін древнього Іскоростеня" (художник Олександр Туранський, 1982 рік), що відтворює картину прибуття київської княгині, що овдовіла, до стін непокірного міста.
- Військово-історичний комплекс „Скеля" (на сьогодні лише зовнішній огляд).
Комплекс «Скеля» розташований в скелі над річкою, де колись було городище древлян. Печери в товщі гранітної скелі були уподобані древлянами ще в VI—X століттях, а в першій половині XX століття вони стали основою для будівництва потужної фортифікаційної споруди. У режимі суворої секретності з 1934 по 1938 роки в природних гранітних печерах під керівництвом начальника управління робіт (УНС-51) військового інженера Косарєва Василя Васильовича (28.2.1896 — 30.11.1958) був спроектований та побудований командний пункт Коростенського укріпрайону УВО (УР№ 5). Назву «Скеля» для назви обє'кту почали використовувати після 1986 року, коли споруда була переобладнена в захисну споруду для потреб цивільного захисту міста.
12:00 – 13:00 Переїзд до бази відпочинку "Голубе озеро".
13:00 – 23:00 Поселення. Обід. Відпочинок на озері.
Неділя.
08:00 – 09:00 Сніданок.
09:00 – 17:00 Відпочинок на озері.
17:15 – 17:30 Переїзд до міста Овруч.
17:30 - 18:00 Огляд Свято-Василівського собору.
Свято-Василівський собор у Овручі – це один із найстаріших храмів України. Його вік сягає понад тисячу років, а історія розпочалась ще з часів Київської Русі за Володимира Святославовича. Мурований собор святого Василя було споруджено в Овручі близько 1190 року князем Рюриком Ростиславичем. Він став палацовим храмом князя Рюрика Ростиславовича (у хрещенні Василія). Проектантом культової церкви у Овручі споруди, імовірно, був придворний архітектор князя Петро Милоніг. Нова кам'яна церква Святого Василія у народі прозвали "Золотоверхою" (спочатку її вінчав позолочений купол).
18:00 – 21:00 Повернення до м. Житомир.
У вартість туру входить:
- транспортне обслуговування;
- проживання на базі відпочинку;
- страховка.
У вартість не входить:
- екскурсійне обслуговування – 100 грн.;
- витрати на харчування.