Загублений світ
У програмі туру:
- Свято-Василівський собор;
- Свято-Преображенський собор;
- пам'ятник Картопельці;
- рекреаційний пункт «Гаряче каміння»;
- Бондарівські та Норинські кургани;
- "Майстерня Рабушея" з виробництва коней-каталок;
- острів Кохання на р. Норинь;
- готельно-ресторанний комплекс "Дальній кордон";
- водоспад у с. Клинець;
- автентичний гурт "Берегині" (пісні і гастрономічні традиції).
Програма туру:
06:30 Виїзд із Житомира.
06:30 – 09:00 Переїзд до Овруча.
09:00 – 10:30 Оглядова екскурсія по Овручу, під час якої ми відвідаємо:
- Свято-Василівський собор.
Це один із найстаріших храмів України. Його вік сягає понад тисячу років, а історія розпочалась ще з часів Київської Русі за Володимира Святославовича. Мурований собор святого Василя було споруджено в Овручі близько 1190 року князем Рюриком Ростиславичем. Він став палацовим храмом князя Рюрика Ростиславовича.
- Спасо-Преображенський собор.
Замкова гора стала свідком не однієї історичної будови. На місці Спасо-Преображенского собора в 1678 році був побудований єзуїтський колегіум і костел. Коли в 1773 році орден єзуїтів закрився, то костел перейшов до ордену уніатських монахів-базіліан. Однак, в 1832 році будівля стала міським православним собором. Вона діяла протягом цілого століття після чого в 1937 році була практично знищена, від неї залишився тільки фундамент. 1990 рік є початком зведення знаменитого Спасо-Преображенського кафедрального собора, який щодня відвідує не один десяток людей.
- Пам'ятник Картопельці.
19 вересня 2021 року в Овручі на День міста відкрили пам’ятник картоплі. Його встановили у рамках щорічного фестивалю “Пані картопелька”.
10:30 - 17:00 Екскурсія по Словечансько-Овруцькому кряжу.
Словечансько-Овруцький кряж – місцина, що вважається унікальною не лише в Україні, а й у Європі. Знаходиться пам’ятка природи на Житомирщині та займає величезну територію (довжина кряжу складає 60 км). Кряж є унікальним за характером рослинності й центром реліктових видів Полісся. На його схилах ростуть широколистяні та хвойні ліси, поширені реліктові рослини: дуб скельний, сосна Фоміна, рододендрон жовтий, азалії тощо. Все це на вкритих плющем галявинах.
- с. Папірня. Рекреаційна зона «Гарячі камені» - довгожителі стверджують, що каміння «росте із землі». Кажуть, що зимою, сніг, який на них випадає, швидко тане, а влітку – вони гарячі. Приклавши долоню до цих каменів ви відчуєте віковічну енергію землі.
- с. Норинськ. Острів Кохання і кургані X ст.
Про любов простого парубка та богині розкаже "Острів кохання" на річці Норинь.
Кургани, що знаходяться на території села Норинська мають вид земляних пагорбів різних розмірів, що мають пологий насип, асиметричні в профілі, з більш крутою одною стороною і пологою протилежною. Хто похований у курганах – досі не відомо, але в селі люди передають з покоління в покоління легенди про виникнення курганів.
- "Майстерня Рабушея" з виробництва коней-каталок.
Майстер робить коні-каталки за унікальною технологією, яка була відпрацьована ним особисто. Коники неодноразово були учасниками виставок. В чудо-майстерні ви зможете не тільки почути про виробництво, побачити коней, а ще й осідлати скакунів.
- Готельно-ресторанний комплекс "Дальній кордон".
Готельно-ресторанний комплекс "Далекий кордон" має сад, терасу, загальний лаундж і бар. До послуг гостей цілодобова стійка реєстрації і ресторан. До послуг гостей безкоштовний Wi-Fi. У номерах облаштована вітальна зона. На території готелю "Далекий кордон" облаштовано дитячий ігровий майданчик. В околицях популярні різні види активного відпочинку, в тому числі піші та велосипедні прогулянки. Недалеко від комплексу є ферма екзотичних птахів.
- c. Клинець - подорож по низинам кряжу до кам’яного щита та водопаду, який пробивається крізь щільну кам’яну породу. Поблизу с. Клинець було знайдено фрагменти бивнів і зуб мамонта, а також частина тазової кістки шерстистого носорога (с. Довгиничі, 1954 рік). А попередньо до цього ще було знайдено кусок бивня мамонта с насічками на его поверхні.
- Зустріч з народним автентичним гуртом "Берегині".
У програмі зустрічі: традиційні пісні, автентична мова і обід.
Унікальні страви з печі з розповідями та приготуванням. Меню нашого обіду:
- сєрий борщ;
- макар;
- гурки;
- калатуша з товстими млинцами;
- млинци з сиром;
- компот.
18:00 – 21:00 Повернення до Житомира.
У вартість туру входить:
- транспортне обслуговування;
- страховка.
У вартість не входить:
- екскурсійне обслуговування – 100 грн.;
- "Майстерня Рабушея" з виробництва коней-каталок - 30/20 грн.;
- програма гурту "Берегині" (пісні, обряди, обід): для дорослих 300 грн, для дітей 250 грн.
* Для вдалого відпочинку ТА "Патріот" рекомендує взяти з собою теплий одяг, зручне взуття, документ, який засвідчує особу та обов'язково гарний настрій
* Туристична агенція залишає за собою право змінювати кількість, порядок та час екскурсій, або замінити їх на рівноцінні.
* Туристична агенція не несе відповідальності за можливі затримки в дорозі та погодні умови.