Місця сили на Вінничині

03 май 2025 (06:00:00) | 
24 май 2025
2800.00 грн.
продолжительность: 2 дня/1 ночь

У програмі туру:

  • екскурсія по Лядовському Усікновенському скельному чоловічому монастирю;
  • екскурсія по Державному історико-культурному заповіднику «Буша»;
  • відвідування печерного комплексу Рахманів;
  • відвідування Немирівського городища;
  • відвідування Іллінецького кратеру.

Субота.

06:30  Виїзд з Житомира.

06:30 – 11:00 Переїзд в с. Лядове.

11:00 – 13:00 Екскурсія по Лядовському Усікновенському скельному чоловічому монастирю.

Лядівський Усікновенський скельний чоловічий монастир вважається одним із семи чудес Вінниччини. Він височіє на скельній терасі 90-метрової гори над Дністром, що протікає поблизу с. Лядова Могилів-Подільського району. Це один із найдавніших православних скельних монастирів України: в молитві та покаянні ченці тут служать Господу вже понад тисячу років. А заснував його славнозвісний родоначальник православного чернецтва у Київській Русі преподобний Антоній Печерський. Той, що започаткував і Києво-Печерську лавру.

 

 

13:00 – 14:00 Переїзд до с. Буша.

14:00 – 15:00 Обід.
15:00 – 18:00 Екскурсія по Державному історико-культурному заповіднику «Буша».

Державний історико-культурний заповідник «Буша» - визначна пам’ятка національного масштабу. Вона вражає кожного великою кількістю археологічних пам’яток, легенд і таємниць, що огортають цю місцевість.

Заповідник створено на основі комплексу об’єктів культурної спадщини. На території заповідника знаходяться 2 пам’ятки національного значення: скельний храм ІІ-V-ХVІ ст., підземні ходи та оборонна фортеця ХVІ - ХVІІ ст., міська ратуша ХVІ ст., а також багатошарові поселення трипільської, скіфської, пеньківської та давньоруської культури, середньовічне кладовище, Гайдамацький яр - геологічний пам’ятник та унікальна каньйоноподібна долина.

Символом Буші та її візитною карткою стала кам’яна вежа. Буша увійшла в історію України як одна зі славних віх визвольної війни 1648-1654 років, що проходила під проводом Богдана Хмельницького. На той час це було велике місто Брацлавщини з замками, підземними ходами та баштами. Одна з них зберегла ту епоху для нас і до сьогодні.

 

 

19:00 - 20:00 Вечеря. Вільний час.

Неділя.

09:00 – 09:45 Сніданок в готелі і виселення з готелю.

10:00 – 12:00 Екскурсія по Гайдамацькому Яру.

Гайдамацькому Яр - це геологічний заповідник , один із 28 на Україні. Його площа досягає 96 га. Гайдамацький яр сповнений неповторної й величавої краси. На глибині 35 м в’ється грайлива мілководна річечка, яка з усіх сторін поросла густим лісом. Ростуть тут тридцятиметрові грабові дерева, широколисті клени, рідкісні породи вільхи та величезна кількість кущів.

Уздовж грайливої Бушанки височать велетенські скелі з пісковику. Одну з них називають “Висячою” або “Завішаною”. Це дивовижна композиція з каменів. Спираючись на два стрімчаки, на висоті 9-10 м зависла десятитонна піщана глиба. Перебуваючи біля підніжжя скелі, дивуєшся – яка сила стримує такий велетенський камінь?

 

 

12:00 – 12:30 Переїзд в урочище Мохната.

12:30 – 14:00 Відвідування печерного комплексу Рахманів.

Тут розташований унікальний печерний комплекс, який є одним із найбільших за площею та кількістю приміщень у басейні Дністра пам'яткою культової та оборонної архітектури, що склалася з давніх часів на території Підністров'я. Він має архітектурну, археологічну та історичну цінність як сакральний християнський, і в більш ранній час - язичницький комплекс, що зберіг свої автентичні риси, зокрема, збереглися петрогліфами та графіті. Тут же можна спостерігати залишки найдавніших кремноземів з часів Мезозойської ери. Можливо це залишки кремнієвої епохи, або залишки дерев, що зазнали окременності, внаслідок певних геологічних процесів.

  

14:15 – 15:00 Обід.

15:00 – 17:00 Переїзд до Немирівського городища.

17:00  17:45 Огляд Немирівського городища.

Одна з найвідоміших пам’яток України того часу — так зване Немирівське скіфське городище, або Великі вали. Воно датоване VІІ–VІ ст. до н. е., являє собою потужну захисну систему площею біля 100 га. Це вали заввишки 9 м і завдовжки по периметру майже 5 км. Річка Мірка ділить городище на дві нерівні частини. Майже в центрі огородженої валом площі, на високому північному березі річки, є особливе внутрішнє укріплення — так зване замчисько.

Територія городища вперше заселена в ІІІ тис. до н. е. племенами трипільської культури. Пізніше на цих теренах з’явилися скіфи-орачі, про яких писав Геродот (VІІ–VІ ст. до н. е.), та слов’янські племена уличів (Х–ХІ ст.).

Вчені встановили, що основний вал насипаний в VІ ст. до н. е. На території городища виявлено житла-землянки, де знайдено чимало виробів з глини, кістки, рогу, бронзи та заліза. На замчиську була культова споруда — так званий «зольник», пов’язаний, вірогідно, з культом домашнього вогнища, та три поховання скіфського часу.

На території Немирівського городища вперше на Поділлі знайдена давньогрецька кераміка, що свідчить про торгові зв’язки місцевих племен з грецькими причорноморськими містами-державами.

 

17:45 – 18:45 Переїзд до Іллінецький кратеру.

18:45 – 19:30 Огляд Іллінецького кратеру.

Іллінецький кратер - це місце падіння метеорита, яке відбулося більше 400 млн. Років тому, але удар був такої сили, що наслідки видно і сьогодні. 

Отже, що ж сталося? Іллінецький кратер виник внаслідок зіткнення космічного тіла масою 40 млн. Тонн і зразковим діаметром 230 - 300 м. З Землею. Таке зіткнення залишило воронку значних розмірів. За підрахунками вчених спочатку кратер мав глибину в районі 800 м., І діаметр близько 7 км. У кратері було зафіксовано підвищений вміст нікелю, кобальту і іридію, що підтвердило теорії вчених про неземне походження цього об'єкта. Ця місцевість несе на собі відбиток подій унікального межпланетарного масштабу, аналогів якому не так вже й багато у всьому світі.

 

 

19:30 – 23:00 Повернення в Житомир.

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • проживання в садибах;
  • сніданок;
  • супровід;
  • страховка.

У вартість туру не входить:

  • послуги екскурсоводів за 2 дні - 500 грн;
  • балагодійний внесок на облаштування туристичної стежки печерного комплексу Рахманів - 100 грн;
  • вхідні квитки заповідник "Буша" дорослий/дитячий: 80 грн./40 грн.
  • особисті витрати і витрати на харчування.

* Для вдалого відпочинку ТА "Патріот" рекомендує взяти з собою теплий одяг, зручне взуття, документ, який засвідчує особу та обов'язково гарний настрій.

* Туристична агенція залишає за собою право змінювати кількість, порядок та час екскурсій, або замінити їх на рівноцінні. 

* Туристична агенція не несе відповідальності за можливі затримки в дорозі та погодні умови.

Фото