Загублений світ
У програмі туру:
- Свято-Василівський собор;
- Свято-Преображенський собор;
- Зразкова Мала Академія народних мистецтв та ремесел;
- Горст кам’яного щита та водоспад с. Клинець;
- Найглибши рови та яри кряжу;
- «Відьмова гора» та кургани в с. Шоломки;
- Бондарівські та Норинські кургани;
- «Острів кохання» і «Кам’яні воли»;
- Рекреаційний пункт «Гаряче каміння»;
Програма туру:
05:45 – 06:00 Збір групи. Виїзд з міста Житомир.
09:00 – Прибуття до м. Овруч. Огляд Свято-Василівського собору, музею древлянські джерела та малої академії народних мистецтв та ремесл.
Свято-Василівський собор у Овручі – це один із найстаріших храмів України. Його вік сягає понад тисячу років, а історія розпочалась ще з часів Київської Русі за Володимира Святославовича.
Мала академія народних мистецтв та ремесел. Саме тут представлені роботи Миколи Івановича Климовича - відомого майстра і чудового педагога та його вихованців.
12:30 – 13:00 Обід.
Екскурсія по Словечансько-Овруцькому кряжу (слов’янські кургани, свята криниця,пірофілітова шахта, рекреаційна зона "Гарячі камені", унікальні ландшафти, ЦВІТІННЯ АЗАЛІЇ).
Словечансько-Овруцький кряж – місцина, що вважається унікальною не лише в Україні, а й у Європі. Знаходиться пам’ятка природи на Житомирщині та займає величезну територію (довжина кряжу складає 60 км). Кряж є унікальним за характером рослинності й центром реліктових видів Полісся. На його схилах ростуть широколистяні та хвойні ліси, поширені реліктові рослини: дуб скельний, сосна Фоміна, рододендрон жовтий, азалії тощо. Все це на вкритих плющем галявинах.
с. Шоломки - відьмова гора та курганна група на старому кладовищі (Х - ХІІ ст.). Біля восьми тисяч років тому вся ця місцевість була густо вкрита пралісами, де водилось безліч звіра - від велетнів мамонтів і шерстистих носорогів до диких вепрів і вовків. Виявлені стоянки пізнього палеоліту дали археологам численну кількість експонатів: кремінні сокири, ножевидні пластини, наконечники стріл і навіть залишки грубої кераміки, масивні нуклеуси, мікролітичні вкладки кам’яних розщепів до знарядь лову, різці тощо. Містичні легенди пов"язані із горою, де колись було розташовано село. Не залишить байдужими інформація про кургани, які частково були досліджені.
с. Папірня. Рекреаційна зона «Гарячі камені» - довгожителі стверджують, що каміння «росте із землі». Кажуть, що зимою, сніг, який на них випадає, швидко тане, а влітку – вони гарячі. Приклавши долоню до цих каменів ви відчуєте віковічну енергію землі.
с. Бондарі. Огляд курганів 10-12 ст. та історія їх виникнення, лебедине озеро.
Про любов простого парубка та богині розкаже «Острів кохання», «Кам’яні воли» - ще те, що з вами стане, якщо будете працювати у велике свято.
с. Клинець - подорож по низинам кряжу до кам’яного щита та водопаду, який пробивається крізь щільну кам’яну породу. Поблизу с. Клинець було знайдено фрагменти бивнів і зуб мамонта, а також частина тазової кістки шерстистого носорога (с. Довгиничі, 1954 рік). А попередньо до цього ще було знайдено кусок бивня мамонта с насічками на его поверхні. Розташовано останній вітряк велетень, який чекає реконструкції.
18:00 – 22:00 Повернення до м. Житомир.
У вартість туру входить:
- транспортне обслуговування;
- страховка.
У вартість не входить:
- екскурсійне обслуговування – 100 грн.;
- витрати на харчування.