Екстрим тур на Житомирщині

0.00 грн.
тривалість: 2 дні/1 ніч

У програмі туру:

  • Майстер-клас скелелазіння;
  • "Гульська міна";
  • Палац Терещенків;
  • Тригірський чоловічий монастир.
  • Дуб-велетень.

Субота.

06:00  08:00 Зустріч групи на залізничному вокзалі (Київ, Козятин, Бердичів) і переїзд в село Дениші. Сніданок по дорозі.

08:00 – 09:30  Ексурсія "Дениші - Тригір'я".  

с. Дениші. Залишки палацу Терещенків.

З кінця ХІХ ст. належало родині відомих українських промисловців і меценатів Терещенків. Залишки палацу Терещенків, побудованого для Надії Федорівни Муравйової-Апостол у 1911 за проектом архітектора Павла Голландського. Окрема тема цікавої розповіді про родину Апостолів (гетьман України), Муравйових (видатний українсько-російський рід) та Федора Терещенка. Палац - місце зустрічей численних нащадків Артемія Терещенка.

 

Старий шлях на Тригір'я. Дуб-велетень.

Вік дуба 600 років. Споконвічний свідок історії, що бачив козаків Богдана Хмельницького, гайдамацькі загони. Висота більше 33 м. Пам'ятка природи державного значення. Місце залізоробної фабрики братів Дуриліних. У тамтешньому лісі, на чаруючих крутосхилах Тетерева, які здавен охрестили "Поліською швейцарією", залюбки відпочивали Олександр Купрін, Іван Кочерга, Арсеній Тарковський.

Скелясті береги річки Тетерів у Денишах полюбляють не тільки екстремали, але й ті, хто шукає романтику і відпочинок на лоні природи подалі від міського шуму. Крім того, село відоме своїм однойменним санаторієм, де пацієнтів лікують радонові ванни та довколишня краса, адже цю місцевість доволі часто називають «поліською Швейцарією».

 

с. Тригір'я. Преображенський Тригірський чоловічий монастир.

Володіння дідичів Вороничів. Чоловічий монастир. Перша згадка датується 1613. Під його стінами боронилися полки козака К. Косинського, Івана Гонти. Недарма одне з урочищ під Денишами носить назву "Гонта". Тут знімався кінофільм "Олеся" за відомою одноіменною повістю Олександра Купріна.

У монастиря довга і насичена історія існування. На початку XVIII століття він потрапив під юрисдикцію уніатської церкви, а в 1839 році був повернений в лоно православ’я. Будівництво стародавньої будівлі проходило під керівництвом князя Володимира Житомирського. Головною святинею монастиря є всіма шанована чудотворна ікона Тригірської Божої Матері, що відноситься по стилю письма до XVIII століття. За переказами, вона з’явилася в джерелі поблизу монастиря. Від церковної огорожі погляду мандрівників відкривається небувалої краси панорама. Звідси видно краєвиди каньйону, величезне водосховище, скелясте узбережжя, покрите деревами різної породи.

 

10:00  16:00 Майстер-клас скелелазіння.

Скельний масив поблизу сіл Дениші і Тригір’я – це Мекка для скелелазів та альпіністів. Він користуються шаленою популярність не тільки серед вітчизняних туристів, але й гостей з Білорусі, Росії та інших країн.

На лівому березі річки Тетерів нижче греблі розташований гранітний скельний масив висотою до 25 м та протяжністю понад 150 м. Зверху та під скелями є зручні галявини для облаштування наметів. Можливе проживання у санаторії «Дениші», садибах сільського туризму сіл Тригір’я і Дениші.

Траси із зручними «зачепами» та «сходами», гладкими «дзеркалами», «карнизами», глибокими «камінами» тощо відповідають вимогам як скелелазів-початківців, так і досвідчених спортсменів. Підготовлено понад тридцять класифікованих маршрутів 5–7 категорії складності.

 

16:0 17:00 Повернення до Житомира. Поселення в готель.

18:00 – 23:00 Вільний час на пішохідній вулиці - Михайлівській. 

 

Неділя.

08:30 Виїзд з Житомира.

08:30 – 09:30 Переїзд до села Гульськ.

09:30 – 10:30  Зовнішній огляд Південної міни.

Найбільшим військовим фортифікаційним об’єктом у Житомирській області був Новоград-Волинський укріплений район (НоВоУР) №7, який входив, до так званої, «лінії Сталіна». Його протяжність складала 120 кілометрів, в ньому було побудовано 216 довготривалих споруд (ДОТів).

Біля села ГульськНовоград Волинського району,знаходиться одна із найцікавіших споруд у НоВоУР та навіть і у всій «лінії Сталіна» – це фортифікації укріплені групи ДОТів. У фортифікації такі групи мають назву – «міна».

"Гульська міна" – одна з найвідоміших фортифікаційних споруд часів Другої світової війни, до неї входить мережа численних ДОТів і підземних довготермінових конструкцій. "Гульська міна" була створена в 30-х роках ХХ століття. Для цього в скельному ґрунті на глибині 10 – 15 метрів було вирубано підземні споруди й укріплені бетонними конструкціями.  У південній частині міни знаходиться величезна кількість підземних приміщень, які нагадують ціле місто під землею. Тут були склади, медпункт, спеціальні приміщення для обладнання, вбиральні, кімнати відпочинку, колодязь. На даний момент збереглися тільки стіни, всередині не залишилося жодного обладнання.

 

 

10:30 – 13:00  Спуск у Південну міну за допомогою скелелазного спорядження, через запасний вихід  ДОТу, на глибину 10-15 метрів для огляду грандіозних фортифікаційних споруд на глибині 10-15 м.

  

   

13:00 – 13:30 Переїзд до Північної міни.

13:30 – 14:30 Огляд давньоруського літописного городища Гольсько (1150 р.) в Північної міни, яка знаходиться під городищем.

14:30 – 15:30 Обід (польова кухня: гречка з тушонкою,  бутерброди, овочі, чай). 

 

15:30 – 18:30 Переїзд ндо залізничного вокзалу (Київ, Козятин, Бердичів)

 У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • робота інструкторів скелелазіння;
  • проживання в готелі;
  • робота гідів.

 У вартість туру не входить:

  • витрати на обід.

Фото