Известный и неизвестный Новоград-Волынский

0.00 грн.
продолжительность: 1д.

У програмі туру:

  • Городище літописного міста Возвягль
  • Залізничний віадук
  • Залишки Звягельського замку
  • Гарматний напівкапонір та броньований ковпак
  • Літературно-меморіальний музей Лесі Українки
  • Новоград-Волинський краєзнавчий музей
  • Гульська міна

08:00 Збір групи. Виїзд із Житомира.
09:30 Прибуття до Новограда-Волинського.

Городище літописного міста Возвягль

Неподалік Новограда-Волинського, біля автомагістралі Київ-Чоп знаходиться пам’ятка археології національного значення «Городище літописного міста Возвягль».
У давнину тут розташовувалося поселення, яке вперше згадується в Іпатієвському літописі у 1257 році під назвою Возвягль, коли його вщент знищило військо князя Данила Галицького.
Існують підстави вважати, що стародавній Возвягль має більш як тисячолітню історію, оскільки під час археологічних досліджень його території були знайдені матеріали, що датуються часом не пізніше ІХ – Х століття.
Сьогодні це мальовниче місце з казковими краєвидами, яке оповите цікавими історичними подіями, привертає до себе увагу туристів з усіх куточків світу.

 

Залізничний віадук

Унікальний залізничний віадук через річку Случ в Новограді-Волинському з першого погляду привертає до себе увагу. Казково гарна споруда аркового типу побудована в 1914-1915 роках під час будівництва залізниці.
Цікаво те, що таких дореволюційних мостів залишилось не так багато, а цей прекрасно зберігся після Першої світової, Громадянської та Другої світової війн. На даний час це єдиний в Україні бойовий міст такого типу (має вбудовану вогньову точку -  ДВС № 413). Він знаходиться у відмінному технічному стані, по ньому досі активно їздять товарні та пасажирські поїзди. А мальовниче місце, де він знаходиться,  ідеально підійде для влаштування фотосесій чи пікніків.

  

Гарматний напівкапонір та броньований ковпак

Гарматний напівкапонір №306 Новоград-Волинського укріпленого району № 7 – пам’ятка фортифікації часів Другої світової війни.  Довготривала вогнева споруда була побудована у 1932 – 1939 рр. Напівкапонір є одним  з небагатьох об’єктів укріпленого району, які вціліли під час війни. У червні – липні 1941 року напівкапонір приймав участь в бойових діях, про це свідчать численні сліди обстрілу амбразурної стіни.
За переказами ветеранів Другої світової війни відомо, що тут загинуло приблизно 11 чоловік, яких оманом з укриття вивів під обстріл ворог, перевдягнутий у радянську військову форму.
Гарматний напівкапонір знаходиться в доступному для огляду місці та є туристично-привабливим об’єктом.

 

Залишки Звягельського замку

Однією з туристичних цікавинок міста  Новограда-Волинського є залишки Звягельського середньовічного замку, який було побудовано у 1595 році князем Костянтином Острозьким. Зведений в унікальному на той час староіталійському бастейно-бастіонному стилі, він представляв собою фортифікаційну споруду з високими кам’яними стінами.

За роки свого існування замок пройшов крізь усі буремні події, що випали на долю Звягеля – Новограда-Волинського та, не витримавши усіх випробовувань часом, до наших днів зберігся лише частково.

Після реконструкції замку, яка відбулася у 1988 році, його територія  слугує парковою зоною та є улюбленим місцем відпочинку жителів і гостей Новограда-Волинського.

  

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки знаходиться в будинку, де народилась і прожила перші роки свого життя поетеса. Музей широко відображає життєвий і творчий шлях Лесі Українки.

  

Новоград-Волинський краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей – одна з головних  візитівок нашого міста. Експозиція музею базується на матеріалах, зібраних краєзнавцями Житомирщини. Серед найбільш цінних експонатів – артефакти з розкопок літописного міста Возвягль, матеріали періоду раннього слов’янства та Київської Русі.

 

Гульська міна

Найбільшим військовим фортифікаційним об’єктом у Житомирській області був Новоград-Волинський укріплений район (НоВоУР) №7, який входив, до так званої, «лінії Сталіна». Його протяжність складала 120 кілометрів, в ньому було побудовано 216 довготривалих споруд (ДОТів).

Біля села Гульськ, Новоград Волинського району,знаходиться одна із найцікавіших споруд у НоВоУР та навіть і у всій «лінії Сталіна» – це фортифікації укріплені групи ДОТів. У фортифікації такі групи мають назву – «міна».

 При огляді міни на Вас чекає:

- грандіозні фортифікаційні споруди на глибині 10-15 м;
- сотні метрів підземних коридорів і шахт;
- кулеметні ДОТи;
- численні приміщення для особового складу;
- мальовничі краєвиди Полісся, залишки давньоруського городища.

 

 

17:00 – 18:30 Повернення до Житомира. 

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • страховка.

У вартість туру не входить:

  • екскурсійне обслуговування - 50 грн.;
  • вхідні квитки (дорослі/дитячі): краєзнавчий музей - 20 грн./10 грн., музей Лесі Українки - 30 грн./20 грн.
  • витрати на харчування.

Фото