Гостинна Овруччина
У програмі туру:
- Свято-Василівський собор;
- Спасо-Преображенський собор;
- місце першого поховання князя Олега;
- пам'ятник Картопельці;
- рекреаційна зона «Гарячі камені»;
- майстерня з виробництва коней-каталок;
- зелена садиба "Дальній кордон";
- автентичний гурт "Берегині";
- гастрономічний майстер-клас;
- Древлянський парк.
Програма туру:
Субота.
08:00 Виїзд з міста Житомир.
07:00 – 09:30 Переїзд до міста Овруч.
09:30 – 13:00 Оглядова екскурсія по Овручу, під час якої ми відвідаємо:
- Свято-Василівський собор.
Це один із найстаріших храмів України. Його вік сягає понад тисячу років, а історія розпочалась ще з часів Київської Русі за Володимира Святославовича. Мурований собор святого Василя було споруджено в Овручі близько 1190 року князем Рюриком Ростиславичем. Він став палацовим храмом князя Рюрика Ростиславовича.
- Спасо-Преображенський собор.
Замкова гора стала свідком не однієї історичної будови. На місці Спасо-Преображенского собора в 1678 році був побудований єзуїтський колегіум і костел. Коли в 1773 році орден єзуїтів закрився, то костел перейшов до ордену уніатських монахів-базіліан. Однак, в 1832 році будівля стала міським православним собором. Вона діяла протягом цілого століття після чого в 1937 році була практично знищена, від неї залишився тільки фундамент. 1990 рік є початком зведення знаменитого Спасо-Преображенського кафедрального собора, який щодня відвідує не один десяток людей.
- Овруцька зразкова Мала академія народних мистецтв та ремесел.
Майстер із обробки деревини Микола Климович із Овруча, що на Житомирщині, почав робити картини із соломи наприкінці минулого століття. Вперше побачив цей матеріал на одній з виставок, куди возив своїх учнів. Нині чоловік має авторську техніку, самостійно заготовлює всі матеріали для полотен і власноруч робить для них рами.
- Пам'ятник Картопельці.
19 вересня 2021 року в Овручі на День міста відкрили пам’ятник картоплі. Його встановили у рамках щорічного фестивалю “Пані картопелька”.
12:00 – 13:00 Обід в кафе "Панська хата".
13:30 – 14:00 Екскурсія по Словечансько-Овруцькому кряжу.
Словечансько-Овруцький кряж – місцина, що вважається унікальною не лише в Україні, а й у Європі. Знаходиться пам’ятка природи на Житомирщині та займає величезну територію (довжина кряжу складає 60 км). Кряж є унікальним за характером рослинності й центром реліктових видів Полісся. На його схилах ростуть широколистяні та хвойні ліси, поширені реліктові рослини: дуб скельний, сосна Фоміна, рододендрон жовтий, азалії тощо. Все це на вкритих плющем галявинах.
- с. Папірня. Рекреаційна зона «Гарячі камені» - довгожителі стверджують, що каміння «росте із землі». Кажуть, що зимою, сніг, який на них випадає, швидко тане, а влітку – вони гарячі. Приклавши долоню до цих каменів ви відчуєте віковічну енергію землі.
- с. Норинськ. Острів Кохання і кургані X ст.
Про любов простого парубка та богині розкаже "Острів кохання" на річці Норинь.
Кургани, що знаходяться на території села Норинська мають вид земляних пагорбів різних розмірів, що мають пологий насип, асиметричні в профілі, з більш крутою одною стороною і пологою протилежною. Хто похований у курганах – досі не відомо, але в селі люди передають з покоління в покоління легенди про виникнення курганів.
- "Майстерня Рабушея" з виробництва коней-каталок.
Майстер робить коні-каталки за унікальною технологією, яка була відпрацьована ним особисто. Коники неодноразово були учасниками виставок. В чудо-майстерні ви зможете не тільки почути про виробництво, побачити коней, а ще й осідлати скакунів.
16:00 – 16:30 Переїзд в село Мощаниця.
16:30 – 17:00 Поселення в зеленій садибі "Дальній кордон". Огляд ферми екзотичних птахів
17:00 – 19:00 Вільний час.
19:00 – 20:00 Вечеря.
20:00 – 23:00 Вільний час. Відпочинок в лазні.
Неділя.
08:00 – 09:00 Сніданок.
09:00 – 10:00 Екскурсія по Словечансько-Овруцькому кряжу.
- c. Клинець - подорож по низинам кряжу до кам’яного щита та водопаду, який пробивається крізь щільну кам’яну породу. Поблизу с. Клинець було знайдено фрагменти бивнів і зуб мамонта, а також частина тазової кістки шерстистого носорога (с. Довгиничі, 1954 рік). А попередньо до цього ще було знайдено кусок бивня мамонта с насічками на его поверхні.
- Зустріч з народним автентичним гуртом "Берегині".
У програмі зустрічі: традиційні пісні, автентична мова і обід.
Унікальні страви з печі з розповідями та приготуванням. Меню нашого обіду:
- сєрий борщ;
- макар;
- гурки;
- калатуша з товстими млинцами;
- млинци з сиром;
- компот.
17:00 – 19:00 Повернення до Житомира.
У вартість туру входить:
- транспортне обслуговування;
- проживання в готелі + сніданок;
- страховка.
У вартість не входить:
- екскурсійне обслуговування і супроводження – 200 грн.;
- програма гурту "Берегині" (пісні, обряди, обід): для дорослих 500 грн, для дітей 350 грн.
- витрати на харчування.