Висока Піч-Деныши-Тригорье

12 апр 2025 (08:00:00)
400.00 грн.
продолжительность: 3 години

У програмі туру:

  • Музей "Історія села Висока Піч";
  • Територію 431 ракетного полку.
  • Древлянське городище;
  • Преображенський Тригірський чоловічий монастир;
  • Скеледром;
  • Дамба на Тетереві;
  • Дуб-Велетень (більше 600 років);
  • Залишки палацу Терещенків.

Програма туру:

08:00 Виїзд із Житомира.

08:00 - 09:00 Переїзд до села Висока Піч.

09:00 - 11:00 Відвідування музею "Історія села Висока Піч".

На обліку в музеї 4536 предметів основного і запасного фонду. Всього в музеї 16 експозицій. Серед них:

  • «Металургія в топоніміці краю». Свою назву село отримало від високої домни першого на Україні металургічного комплексу.
  • «Фотолаболаторія». Експозиція розкриває процес фотографування на фотоплівку з подальшою її обробкою та фотодруком.
  • «Люди в білих халатах». Історія медицини нашого краю.
  • «Квартира директора школи проекту №70». Повномаштабна версія квартири директора середньої школи за архітектурним проектом №70 від  1938р в період 50-80рр ХХст.
  • «Історична мініатюра». Унікальна експозиція діорамних мініатюр.
  • «Через терни до зірок».Експозиція ракетно-космічної тематики.
  • «Бібліотека сільської школи». Повномаштабна версія бібліотеки установ освіти другої половини ХХстоліття.
  • «Наш ракетний гарнізон». Унікальна експозиція про ракетно-ядерну базу Високопічського ракетного гарнізону.

  

 

  

11:00 - 12:00 Відвідуввання колишньої території 431 ракетного полку.

У 1960 році в районі Високої Печі розпочалося будівництво об'єктів ракетної військової частини Радянської Армії. Тут було розміщено 431-й ракетний полк 50-ї Білокоровицької ракетної дивізії.

На озброєнні полку були ракетні комплекси Р-12 (по класифікації NATO — SS-4 «Sandal»). В грудні 1984 року на озброєння поступив ракетний комплекс РСД-10 «Піонер» (по класифікації НАТО: SS-20 mod.1 Saber).

Згідно домовленостей між СРСР і США про ліквідацію їх ракет середньої і меншої дальності, у 1990-ті роки ракетний полк був розформований.

  

   

12:00 - 14:00 Огляд господарства ТОВ "Атом-Агро", яке займається вирощуванням аборигенних (місцевих) корів. Обід з печі.

 

14:00 - 14:15 Переїзд до древлянського городища на березі річки Бобрівка

14:30 - 14:45 Переїзд до села Дениші.

Село відоме під назвою Дунаєць з XVIII ст. Слов'янські поселення VI - VII ст. Батьківщина геолога, академіка Володимира Гавриловича Бондарчука, який був повоєнний час ректором Київського університету ім. Т.Г. Шевченка.

Старий шлях на Тригір'я. Дуб-велетень.

Вік дуба быльше 600 років. Споконвічний свідок історії, що бачив козаків Богдана Хмельницького, гайдамацькі загони. Висота більше 33 м. Пам'ятка природи державного значення. Місце залізоробної фабрики братів Дуриліних. У тамтешньому лісі, на чаруючих крутосхилах Тетерева, які здавен охрестили "Поліською швейцарією", залюбки відпочивали Олександр Купрін, Іван Кочерга, Арсеній Тарковський.

Скеледром у селі Дениші, що за 20 кілометрів від Житомира, давно закріпив за собою реноме спортивного об’єкта, де тренуються альпіністи та скелелази. Неабиякої популярності йому додав той факт, що саме тут нещодавно знімали українсько-словацький серіал «Слов’яни», локації якого облаштували прямісінько під скелею.

Скелясті береги річки Тетерів у Денишах полюбляють не тільки екстремали, але й ті, хто шукає романтику і відпочинок на лоні природи подалі від міського шуму. Крім того, село відоме своїм однойменним санаторієм, де пацієнтів лікують радонові ванни та довколишня краса, адже цю місцевість доволі часто називають «поліською Швейцарією».

 

 

с. Тригір'я. Преображенський Тригірський чоловічий монастир.

Володіння дідичів Вороничів. Чоловічий монастир. Перша згадка датується 1613. Під його стінами боронилися полки козака К. Косинського, Івана Гонти. Недарма одне з урочищ під Денишами носить назву "Гонта". Тут знімався кінофільм "Олеся" за відомою одноіменною повістю Олександра Купріна.

У монастиря довга і насичена історія існування. На початку XVIII століття він потрапив під юрисдикцію уніатської церкви, а в 1839 році був повернений в лоно православ’я. Будівництво стародавньої будівлі проходило під керівництвом князя Володимира Житомирського. Головною святинею монастиря є всіма шанована чудотворна ікона Тригірської Божої Матері, що відноситься по стилю письма до XVIII століття. За переказами, вона з’явилася в джерелі поблизу монастиря. Від церковної огорожі погляду мандрівників відкривається небувалої краси панорама. Звідси видно краєвиди каньйону, величезне водосховище, скелясте узбережжя, покрите деревами різної породи.

 

с. Дениші. Залишки палацу Терещенків.

З кінця ХІХ ст. належало родині відомих українських промисловців і меценатів Терещенків. Залишки палацу Терещенків, побудованого для Надії Федорівни Муравйової-Апостол у 1911 за проектом архітектора Павла Голландського. Окрема тема цікавої розповіді про родину Апостолів (гетьман України), Муравйових (видатний українсько-російський рід) та Федора Терещенка. Палац - місце зустрічей численних нащадків Артемія Терещенка.

 

17:00 - 17:30 Повернення до Житомира.

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • страховка.

У вартість туру не входить:

  • екскурсійне обслуговування - 150 грн.;
  • витрати на харчування.

Фото