Замки та палаци Хмельниччини

05 апр 2025 (06:30:00) | 
18 май 2025
1100.00 грн.
продолжительность: 1 день;

Маршрут туру:

Житомир – Самчики – Старокостянтинів – Меджибіж – Житомир

Програма туру:

·        Палацово-парковий амсамбль «Самчики»;

·        Самчиківський розпис - місцевий різновид розпису села Самчики;

·        Замок князів Острозьких в Старокостятинові;

·        Сторожова вежа XVI ст. -XVIІ ст.;

·        Меджибізький замок.

06:30 – Виїзд із Житомира.
09:00 – Прибуття в село Самчики, де знаходиться палацово-парковий амсамбль «Самчики».

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» — музей-садиба у селі Самчики. Палац та парк у Самчиках з’явились на початку XVIII століття. Збудовані вони були для польського шляхтича Яна Хоєцького.. Він збудував новий палац, розбудував парк та господарські будівлі. Саме козацький полковник привозив до Самчиків майстрів з Італії, Франції та Ірландії, щоб надати маєтку таких неповторних унікальних рис.

У вас буде можливість побачити самчиківський розпис, яким прикрашені будинки та паркани місцевих жителів.

  

10:30 – Виїзд до Старокостянтинова.
11:00 – Приїзд в Старокостянтинів. Екскурсія по замку князів Острозьких. Огляд сторожової вежи XVI ст. -XVIІ ст.  Обід.

Старокостянтинівський замок, або замок Острозьких - це оборонна споруда XVI ст. Місто Старокостянтинів, не дивлячись на свою назву, не такий вже і старий для тутешніх країв. Засновником його є князь Костянтин Костянтинович Острозький знатний воєвода Київський.

Все, що залишилось від колись могутнього оборонного комплексу - так звана сторожова вежа. 30-метровий донжон готичного стилю може стати цікавим для поціновувачів архітектури. Його збудували у XVI столітті. За описом, поряд була церква. Але потім всі будівлі передали ордену домініканців. Згодом від ченців комплекс знову відійшов до православної церкви. Найбільше будівлі постраждали під час протистоянь УНР і більшовиків. Потім тут було гестапо, пізніше - міліція. Вцілів лише шматок оборонної вежі. І досі діє монастир.   В колишньому домініканському костелі раніше був міліцейський тир. Коли на той час міліцію перевели в інше приміщення, то зліва від алтаря на стіні виступив образ матері Божої, коли припинились гриміти постріли.  

  

13:30 – Виїзд до Меджибожу.  
15:00 – Приїзд в Меджибіж. Екскурсія по Меджибізькому замку.

Меджибізький замок – величний замок-фортеця розташований в селищі Меджибіж на місці де річка Бужок з'єднується з Південним Бугом. До складу замку входить палац Сенявських-Чарторийських XVI–XIX століть.

Замок почали зводити в 1362 князі Коріатовичі (Корятовичі), які отримали ці землі від великого князя Литовського Ольгерда. Меджибізький замок став форпостом на східному кордоні Великого князівства Литовського, потім Польщі. У XV-XVI ст. успішно відбивав напади татар. У 1540 році за заслуги перед Польською імперією власниками Меджібожського замку стають впливові магнати, російські воєводи Синявські, які доповнили замок кутовими вежами, звели палац і каплицю. У 1640 році фортеця стає притулком для Богдана Хмельницького та його війська, які брали активну участь в українсько-польській війні. До сих пір на території Меджібожського замку проходять розкопки. У серпні на території фортеці проходить фестиваль з лицарськими турнірами "Стародавній Меджибіж".

  

17:00 – Виїзд до Житомира.
20:30 – Прибуття в Житомир.

У вартість туру входить:

  • транспортне обслуговування;
  • страховка;
  • супроводження.

Додатково оплачується:

  • екскурсійне обслуговування 100 грн;
  • вхідні квитки (дорослі/пенсіонери/діти):

           - Палацово-парковий амсамбль «Самчики» - 90 грн./40 грн./40 грн.
           
- Замок князів Острозьких в Старокостятинові - 40 грн./20 грн./20 грн.
           - Меджибізький замок - 60 грн./30 грн./30 грн.

  • витрати на харчування (комплексний обід - 150 грн.).

Фото