Буцький каньйон і Трипільські мегаполіси
У програмі:
- Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура”;
- Буцький каньйон;
- Немирівське скіфське городище.
Програма туру:
06:00 Виїзд із Житомира.
11:00 Прибуття до села Легедзине.
11:00 – 13:00 Екскурсійна програма в Державному історико-культурному заповіднику “Трипільська культура”, де можна побачити, як жили та чим займались наші предки-трипільці.
Трипільське поселення-гігант, на базі якого в 2003 р. створено Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», знаходиться між селами Легедзине і Тальянки. Відноситься до ІІІ ст. до н.е. Площа – 450 га. Це було найбільш відоме поселення людей того часу – тут проживало до 15 тис. чоловік. До 3 тис. дерев’яних жител трипільців розташовувалися концентричними колами, які були оточені захисним валом. Зараз до складу заповідника входять 11 городищ в межах Тальнівського, Уманського та Звенигородського районів. У с. Легедзино створено Музей поселень-гігантів, де представлена трипільська кераміка та інші знахідки.
13:00 – 14:00 Переїзд до села Буки.
14:00 – 16:00 Екскурсійна програма по Буцькому каньйону.
Буцький каньйон — його вік оцінюється в 2 млрд років (фото).
Буцький каньйон – одне з не типових та дуже красивих місць в Україні. Скельний каньйон в Черкаській області знаходиться біля невеликого села Буки на річці Гірський Тікич. Це місце унікальне, адже тут знаходяться руїни гідроелектростанції, в Україні вона вважається найпершою. Довжина каньйону не хвалиться своїми маштабами, проте це близько 5-ти кілометрів.
Річка Гірський Тікич тече в протерозойських гранітах і утворює глибокий (до 20 м) і вузький (місцями 20-40 м) каньйон. Вік цього місця оцінюється в 2 млрд років. Гірський Тікич разом з річками Гнилий Тікич і Ятрань входить до басейну Південного Бугу. Перед входом в Буцький каньйон води Гірського Тікича стрімко скочуються з брили граніту, тим самим створюючи галасливий двометровий водоспад-перекат Вир. Біля нього ще в дев’ятнадцятому столітті побудували великий водяний млин, від якого збереглися тільки фрагменти.
16:00 – 18:00 Переїзд до Немирова.
18:00 – 18:45 Огляд Немирівського городища.
Одна з найвідоміших пам’яток України того часу — так зване Немирівське скіфське городище, або Великі вали. Воно датоване VІІ–VІ ст. до н. е., являє собою потужну захисну систему площею біля 100 га. Це вали заввишки 9 м і завдовжки по периметру майже 5 км. Річка Мірка ділить городище на дві нерівні частини. Майже в центрі огородженої валом площі, на високому північному березі річки, є особливе внутрішнє укріплення — так зване замчисько.
Територія городища вперше заселена в ІІІ тис. до н. е. племенами трипільської культури. Пізніше на цих теренах з’явилися скіфи-орачі, про яких писав Геродот (VІІ–VІ ст. до н. е.), та слов’янські племена уличів (Х–ХІ ст.).
Вчені встановили, що основний вал насипаний в VІ ст. до н. е. На території городища виявлено житла-землянки, де знайдено чимало виробів з глини, кістки, рогу, бронзи та заліза. На замчиську була культова споруда — так званий «зольник», пов’язаний, вірогідно, з культом домашнього вогнища, та три поховання скіфського часу.
На території Немирівського городища вперше на Поділлі знайдена давньогрецька кераміка, що свідчить про торгові зв’язки місцевих племен з грецькими причорноморськими містами-державами.
18:45 – 22:00 Повернення до Житомира.
У вартість туру входить::
- транспортне обслуговування;
- супровід;
- страховка.
У вартість туру не входить:
- вхідні квитки: музей - 30 грн./дорослий, 20 грн./дитячий;
- екскурсійне облуговування 100 грн. з людини.